AQUAPLAN
Usluge

Bušenje bunara za vodosnabdevanje...
daje pristup podzemnim vodama i njihovu eksploataciju za različite potrebe, uključujući domaćinstva, industriju, poljoprivredu i drugo... Površinski bunari (plići bunari) buše se na manjim dubinama (5-20 m). Koriste se u područjima gde su podzemne vode plitke. Obično su manje pouzdani u sušnim periodima i podložni zagađenju. Duboki bunari (arteški bunari) buše se na većim dubinama (20-200 m ili više). Pristupaju dubljim slojevima podzemne vode koja je bolje zaštićena od zagađenja. Često zahtevaju specijalizovanu opremu i tehniku bušenja. Cevasti bunari - Koriste se u modernim sistemima, gde se kroz bušotinu postavlja cev sa filterima za crpljenje vode. Ovi bunari su izdržljiviji i efikasniji.
Geotermalno bušenje za potrebe toplotnih pumpi i geotermalnih sondi
Pristup zemljinoj toploti vrši se pomoću geotermalnih bušotina – najvažnijeg elementa celog geotermalnog sistema grejanja. Bušenje je najkritičnija faza rada, od koje zavisi efikasnost celog sistema. Stoga je potrebno pažljivo izračunati ukupnu dubinu bunara i izraditi projekat, uzimajući u obzir sledeće faktore: vrsta tla i geološke karakteristike, strukture tla na lokaciji, potrebna snaga sistema, klimatske karakteristike regiona i dr.


Snižavanje nivoa podzemnih voda
Odnosi se na proces u kojem se smanjuje količina vode prisutna u podzemnim slojevima tla ili stena. Uzroci snižavanja nivoa podzemnih voda mogu biti prirodni ili antropogeni.
Hidrogeološka istraživanja
Utvrđivanje prisutnosti i prostornog rasporeda podzemnih voda, uključujući identifikaciju vodonosnika (akvifera). Određivanje hidrogeoloških svojstava terena, kao što su propusnost, poroznost, zasićenost i kapacitet vodonosnih slojeva. Kvantitativna i kvalitativna analiza podzemnih voda, uključujući procenu izdašnosti izvora, hemijskog sastava i kvaliteta vode. Praćenje dinamike podzemnih voda, kao što su nivoi, brzine protoka, i promene usled prirodnih ili antropogenih uticaja.
